| Arryan7 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Am un LG GD510, pe care i l-am dat fiului meu. A intrat in meniu la calibrare, si a apasat aiurea. acum. cand vreau sa intru in meniu sau la apeluri, imi apasa cu vreo 2 centimetri in stanga fata de unde apas eu. Vre-o sugestie? Multumesc!

3 răspunsuri:
| PlumaDeCondor a răspuns:

Pai apasa cu vreo 2 centimetri mai in dreapta si intra in meniu laughing, du-te la calibrare si recalibreaza ecranul. iei betisorul si apesi pe punctele alea, dar in mijlocul lor neaparat si ai rezolvat problema. nu trebuie sa mergi la un magazin unde se repara telefoane pentru o problema atat de mica.

| leejoon18 a răspuns:

Cel mai sigur e sa mergi la un magazin unde se repar astfel de telefoane... si sa-ti zica ei ce sa faci cu telefonul... sper ca te-am ajutat cu cv.happy

| Arryan7 explică:

1) meniul este prima tasta din coltul din dreapta jos si nu am cum sa apas cu 2 cm, pentru ca telefonul imi apasa cu 2 cm in stanga. si meniul este in coltul din dreapta
2) am incercat sa il resetez si prin coduri dar imi trebuia # si era tot la fel in coltul din dreapta jos.
3) Alte solutii?laughing