| ionutz107 a întrebat:

Am si eu o intrebare cand aprind PC-ul se aude un bazait. Dupa ce se deschide peste ceva timp se inchide!
Stie careva care ar putea fi problema?
Ar putea fi de la placa de baza sau sursa?
Ca spatiu pe HDD in partitia C am liber 24 gb.
Daca poate cineva sa ma ajute...

Răspuns Câştigător
| olteanu0127 a răspuns:

Daca ar fi de la placa de baza nu s-ar mai aprinde deloc, problema e supraincalzire de asta se stinge sau se restarteaza, verifica ventilatorul de la procesor si sursa, si eu am patit la fel dar la mine era sursa, aspiral si tu putin. bafta

| ionutz107 explică (pentru olteanu0127):

Mersi mlt frate pentru raspuns ai avut dreptate am aspirat surasa si processorul, erau pline de praf acum merge perfect nu mai am probleme!

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te la service. Acasa nu ai ce face la el. Ei iti pot proba componentele calculatorului.

| Axys a răspuns:

Sal /Prietena am avut si eu o problema asemnatoare ca ata deci daca ea scoate un anumit sunet inseamna ca are praf in cooler nu este curatat e posibil sa nu aiba suficent pasta termica la procesor sa nu il fortezi pentru ca poti sal arzi.

bine poate fi o probelma de la praf 100% incerca sa-l cureti si daca tot acelasi sunet il face incerca sa asculti cu urechea de unde il scoate ca poate fi de la sursa ca de la placa in nici un caz ...depinde si ce sistem ai happy incerca asa papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi-mi un nume chinezesc de sursa ca sa-ti zic s-o schimbi.
Verifica condensatorii de pe placa de baza si cei din sursa, sa nu fie umflati, crapati(daca e made in china nici nu mai are rost) si verifica numarul de bad-uri de pe hdd cu HddRegenerator.
Mai e posibisl sa ai un contact imperfect pe molex, sata...