| copiluldeplatina a întrebat:

am si eu o intrebare! de ce nu imi citeste PC DVD de 8 gb, tinand cont de faptul ca pana sa reinstalez windows imi citea. in rest imi citeste tot CD, DVD (4.5 gb) doar pe cele de 8 gb nu citeste... spuneti-mi trebuie sa instalez ceva?

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Problema e simpla ce suport are dvd-ul sau dvd-rw tau... are suport de citire pentru dual layer ca daca nu are nu ai cum sa le citesti e simplu... un dvd normal merge pe o singura dioda cel dual layer are doua (una mai puternica care citeste in substrat) deci uita-te la specificatiile dvd-romului tau