| IonutX197 a întrebat:

dupa ce reinstalez windows-ul tinand cont ca cd-ul nu e cumparat, e mai bine sa instalez placa video din cd-ul din cutie sau sa iau nVIDIA geforce experience sa mi-o instaleze si sa ii dea si update?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Presupun ca ai auzit prost.
Daca ii faci update, indiferent daca are sau nu licenta, el se va ingreuna in urma avansarii tehnologiei oferite de Microsoft.
Important este sa ai mult RAM si ceva spatiu de disc.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

NVIDIA geforce experience clar, in cd poate fi o versiune veche

| IonutX197 explică (pentru RAY):

Da e versiune mai veche

| Wr3nch a răspuns:

Cu geforce. Driverul de pe dvd e vechi, si cu driverele noi merge mai bine si pa jocuri, plus ca unoeri daca nu ai driverele la zi jocurile noi nu merg chiar daca placa e buna pentru ele.

| LPCTSTR a răspuns:

Recomandat ar fi sa instalezi GeForce Experience si sa il lasi pe el sa iti instaleze driverele intrucat se poate ca driverul aflat pe disc sa fie invechit.
Insa daca nu functioneaza instalarea sau apar erori, poti incerca si cu driverul de pe disc si ulterior sa actualizezi driverul cu GeForce Experience.

| IonutX197 explică (pentru LPCTSTR):

Am auzit pe cineva ca daca nu e windows cu licenta o sa imi mearga greu pc daca dau update

| LPCTSTR a răspuns (pentru IonutX197):

Presupun ca ai auzit prost.
Daca ii faci update, indiferent daca are sau nu licenta, el se va ingreuna in urma avansarii tehnologiei oferite de Microsoft.
Important este sa ai mult RAM si ceva spatiu de disc.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Windows-UL, tractoru-UL si copi-ii care nu prea au trecut pe la scoala folosesc in mod eronat si excesiv cratima; tu ce parere ai!?

| IonutX197 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Sunt cuvinte englezesti nu romanesti si se foloseste cratima iar cuvintele acelea se numesc anglicisme tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru IonutX197):

Mi-ai spart toata gramatica limbii romane si modul de utilizare!winking laughing laughing laughing

| IonutX197 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Bune glume

| IonutX197 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu ai ce face altceva decat sa te iei de altii? Aici e site pentru intrebari nu pentru oameni ca tine...

| IonutX197 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Tu nu ai trecut pe la scoala din cate vad

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Galea-ta, privighetoare-a si maciuc-a sunt articulate; dar au si amortizoare hidro-pneumatice.winking laughing tongue