| cozmajm a întrebat:

Salut,
Am si eu o intrebare, exista cumva vreun site pentru a crea site-uri, de genul webs.com, wix.com etc, dar sa ma lase sa-mi creez singur site-ul folosind HTML si JavaScript?
Ideea e ca nu vreau sa mai folosesc notepad si apoi sa verific cu browser-ul meu si atat.

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
foloseste notepad++ pentru cod, e mai ordonat.
Nu stiu situri, dar sunt programe concepute special pentru asta.
Unul foarte intuitiv ar fi Adobe Dreamweaver, ia-l demo si vezi daca-ti place.
Bafta

| cozmajm explică (pentru CataC):

Stiu de notepad++, il am l-am folosit, ideea era ca vroiam un site-ul de genul acela, fara sabloane si alte chestii drag&drop cum am vazut ca au bagat mai recent, ci pur si simplu sa creez eu from scratch. Vroiam ceva de genul un site mai mult ca gazduire, daca tot incerc sa fac un site cu HTML si JavaScript sa fie si publicat in acelasi timp. Nu stiu daca intelegi ce zic. Mutumesc mult pentru raspuns si am sa incerc Adobe Dreamweaver. Multumesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Online vei gasi doar siteuri cu sabloane.

scrie codul in notepad++ sau orice alt editor specializat. asa se fac siteurile

| floweray a răspuns:

Poti incerca www.ucoz.ro, un CMS avansat gratuit, mai ales ca e in limba romana, ai 21 de module, FTP, hosting, trafic nelimitat, 270 de template-uri modificabile prin HTML/CSS si domeniu nume.ucoz.ro/com, poti utiliza JavaScript si PHP.
Spor!

| Crytek6 a răspuns:

Incearca cu Adobe Dreamweaver, eu cu asta fac, bineinteles Crack-uit

| cozmajm explică:

Stiu si de notepad++ il am, dar eram curios daca exista site-uri de genul acela, dar fara sabloane si alte nebunii cu drag&drop, pur si simplu sa am o gazduire si sa ma lase sa folosesc HTML.