| Spataru_Ionut_2002 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, pe placa mea de baza hewlett packard 1479, usb-urile se pot decconecta de la placa video?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sincer, nu văd ce legătură au porturile USB cu placa video... Alea sunt fie pe placa de bază, fie pe una de extensie (suplimentare). Dar în niciun caz pe placa video.

| Spataru_Ionut_2002 explică (pentru mihai69):

Pai, am avut un gt 730 si usb-urile mi-se decconectau si acum nu o mai am si nu se mai decconecteaza, de asta am intrebat, poate nu suporta aceea placa video

| mihai69 a răspuns (pentru Spataru_Ionut_2002):

Ai un conflict de I/O din cauza driverelor sau a BIOS-ului.

| Spataru_Ionut_2002 explică (pentru mihai69):

Adica?

| mihai69 a răspuns (pentru Spataru_Ionut_2002):

Adică adresele de I/O ale porturilor USB și al plăcii video se suprapun și din cauza asta pățești ceea ce spui.
Cel mai probabil e din cauza unui BIOS scris prost.

| Spataru_Ionut_2002 explică (pentru mihai69):

Si cum pot sa fac bios-ul

| mihai69 a răspuns (pentru Spataru_Ionut_2002):

Verifici pe s@itul producătorului plăcii de bază există vreun update și dacă da, îl folosești.
Altfel, nu ai tu singur ce să faci.

| Spataru_Ionut_2002 explică (pentru mihai69):

Ok mersi