| MadLoveee a întrebat:

Pot adauga 2x8 gb rami si o placa video de 2 gb la un laptop HP pavilion 17 notebook pc, avand specificatiile urmatoare: procesor: quad-core Amd A4-5000 APU with Radeon(TM) HD In prezent are 4 gb rami si 500 placa videohappy. Multumesc anticipat! Astept raspunsurile voastre!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intri pe site-ul HP si verifici care e cantitatea maxima de memorie pe care o poti pune pe laptop-ul tau.

| laurentiu80 a răspuns:

Cauta dupa modelul exact al laptoplui. O alta placa video nu poti sa pui, deoarece laptopurile au placa video integrata, fara memorie dedicata (cele mai multe). O data ce maresti cantitatea de memorie ram, e foarte posibil ca placa video sa-si ia din ram 1 gb, dar indicele de performanta va fi aproape insensizabil.