| AlecsssKriss a întrebat:

Vreau sa imi iau si eu o placa video de pe emag.ro acea este urmatoarea : http://www. emag.ro/placa-video-palit-daytona-nVIDIA-geforce-g210-10 24mb-gddr3-64bit-hdmi-dvi-pci-e-neag2100hd06h/pd/EY8NDBB BM/
Dar nu stiu daca este buna pentru placa mea de baza. Calculatorul meu este vechi, 2004 cred, si cer sfaturile voastre, ca sa nu cumpar degeaba placa, si sa nu fie buna pentru calculatorul meu. As mai vrea si cateva raspunsuri la urmatoarele intrebari : Daca comand de pe eMAG acea placa (dupa ce va fi pusa in stoc) transportul este gratuit? Cum aflu ce placa de baza am si daca placa video va fi buna pentru placa mea de baza? Cam atat. Adaug ca, placa mea de baza pe care o am acum este de 128 MB, am 3, 25 GB RAM, si 2, 81 GHz (procesorul). Multumesc.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu arunca banii pe asa ceva. Nu are sens.

| AstonMartin a răspuns:

In primul rand este o placa prea slaba, in al doilea rand, daca ai pc din 2004 e posibil sa ai slot video AGP, care nu se mai foloseste, nu mai exista placi cu slot agp. Ca sa afli placa de baza cel mai simplu rulezi cpu-z http://www.softpedia.com/......pu-Z.shtml alegi varianta pe 32bit, daca nu m-ai ai cutia sau nu te pricepi sa te uiti in unitate, dand panoul lateral la o parte.