| ITHelper a întrebat:

Am si eu o mica problema cu imaginea de log on/off de la win xp.
Am instalat un program care schimba infatisarea.o tema, Seven remix XP, daca o stiti. Am dezinstalat-o, am scos tot ce a "adaugat" ea(si registri), dar mi-a ramas imaginea de log on/off. Si eu o vreau pe aia de la win xp inapoi. Cea originala..stiti, care apare la stingere si aprindere.
P.S : Am incercat si cu Logon Changer deala, dar imi arata ca este dea origilana. Cred ca mi-a sters-o programul Seven remix XP, si de aia nu o mai am.
Rog un raspuns cat mai rapid! Cine imi "rezolva" problema primul dau Funda + Vot!

12 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Foloseste system restore si dai data pc-ului inainte de instalarea programului.

| ITHelper explică (pentru Intruder19):

Da..ma-m gandit la asta, dar am puncte de restaurare doar dupa dezinstalare. sad

| pozeanimate a răspuns:

Cu style xp nu ai incercat?

| ITHelper explică (pentru pozeanimate):

Poti sa imi dai un link..de preferabil sa fie in engleza sau romana, ca am gasit unul dar este in germana straight face

| ITHelper explică (pentru pozeanimate):

Asa, deci am facut rost de el..acum mai am o problema. la LOGONS, nu imi arata cea originala, chiar daca dau restore to default, la fel, imi zice ca aia e originala :@

| ITHelper explică (pentru pozeanimate):

Am dat, dar tot asa. Nu cred ca am o problema cu temele de la windows. Este ceva cu logon/off. Mai astept raspunsuri va rog!

| pozeanimate a răspuns (pentru ITHelper):

Straniu
instaleaza din nou Seven remix XP
apoi cu uninstall tool dezinstaleaza Seven remix XP
99% ca te va ajuta

| ITHelper explică (pentru pozeanimate):

Deci ca asta m-am gandit si eu(mintile luminate gandesc la fellaughing ), si am si facut-o. Am dezinstalat-o cu Revo, si degeabaa crying

| ITHelper explică (pentru pozeanimate):

Asa...deci laughing, am gasit backup-ul de la fila respectiva. am inlocuit-o, si am deschis-o cu un program deasta..de Logon, si imi arata ca este o poza din pc-ul meustraight face. Cred ca din cauza ca am facut "compress old files". vreo idee cum sa nu mai fie "compresata".

| pozeanimate a răspuns (pentru ITHelper):

Asta nu stiu, odata un prietenu mi-a zis ca cu tuneup utilities 2012 se rezolva problemele de genu asta
acum mi-am amintit de acest program
are in el sa resetezi temele default, sau instaleaza o tema originala care era in windows xp, ceva de genu

| HardCore7750 a răspuns:

Eh, si eu am avut programul ala laughing, dar la mine mi-a dat din nou aia originala, Inseamna ca tia schimbat-o programul din windows, deci ii cam greu sa gasesti poza in tot windowsul sau daca ai rabdare dupa cautat intra in C>>windows, sau mai simplu dar neplacuta reinstalare windowsului