| costyn997 a întrebat:

Am si eu o nelamurire! Am un aparat foto Sony dsch x 350 cu diafragma 2.8-8.0 obiectiv 55 mm
Sunt foarte curios daca se poate ca atunci cand fsc o poza la un portret sa imi iasa cu blur in fundal! Am incercat tot felul si nu reusesc! Cum as putea reusi sau dacs se poate!

5 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

A, si uite aici cateva sfaturi foarte foarte profi : http://www.techradar.com/how-to/discover-how-to-master-manual-focus

| costyn997 explică (pentru sorinake):

Tin sa mentionez ca nu este DSLR!

| sorinake a răspuns (pentru costyn997):

Ai totusi functii manuale pe el chiar daca nu e un dslr.
Joaca-te cu expunerea si focusul manual.

De asemenea are "Direct Manual Focus Mode". Foloseste-l. (After autofocusing, you can rotate a lens ring to use direct manual focus to make fine adjustments, for fantastic focusing speed, precision and control for shooting macro and fast-moving subjects.)

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Da iese dar trebuie sa stii da urmezi toti pasy la instalare