| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Acum cateva zile am achizitionat un sistem Genius 5.1 SW-HF 5005, am tot incercat sa-l conectez la pc, dar am realizat ca placa mea audio interna, era stereo, si n-aveam cum sa scot 5.1 de pe ea, asa ca am cumparat una 5.1, Gembird SC-5.1-3. Problema mea este ca in continuare si aceasta placa se comporta la fel ca cea stereo, si anume, functioneaza doar intrarea verde pentru sistem, atat, iar daca setez din Playback sa fie 5.1, si dau click pe Center, sau subwoofer, sau absolut orice, se aud toate 6 doar in cele doua boxe care sunt bagate in mufa verde, depinde pe care le conectez. Cele din portocaliu si negru nu se aud. M-am tot chinuit si nu ma prind unde nu fac bine, se poate sa primesc putin ajutor?

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cum ai putu sa dai banii pe o asemenea porcarie?

| AndreiKCH a răspuns (pentru K0sti):

Porcarie referindu-te la sistem? Sau la placa audio?

| K0sti a răspuns (pentru AndreiKCH):

La placa, e o pocnitoare!

"Ce inseamna mai exact mono sau stereo? Ca nu ma pricep deloc la sunet."...asta sper ca e o gluma! Si un copil de gradinita stie asta!

| AndreiKCH a răspuns (pentru K0sti):

Nu credeam ca am nevoie de ceva performant, am reusit pana la urma sa ii iau driverul, si sa le fac sa mearga, dar bazaie. Iar daca le dau test, se aude sunetul mai tare in cea testata, dar se aude si in restul mai incet (nu stiu daca e normal), nu stiu ce sa mai fac cu ele, ma bat rau. Sistemul ma gandesc ca e stereo, ca daca era mono cred ca mergea si pe placa veche, nu stiu.

| K0sti a răspuns (pentru AndreiKCH):

Esti bazauc? Tu nu stii pe ce ai dat banii? Ti se pare ca asta e sistem mono, sau stereo? http://p1.akcdn.net/full/21348085.genius-sw-hf-5-1-5005.jpg
Genius 5.1 SW-HF 5005...si denumirea sistemului spune ce e este, adica 5.1, adica mai mult decat stereo! Nici boxele nu esti in stare sa ti le numeri sa vezi cate sunt? Vai viata voastra, asa ceva...

| AndreiKCH a răspuns (pentru K0sti):

Auzi ma, masoara-ti cuvintele in primul rand, ca nu s-a legat nimeni de tine, ofensatule. Am spus de la bun inceput ca e 5.1, daca el m-a intrebat si daca e mono sau stereo, credeam ca se refera la alteva despre care eu nu am idee, tocmai de aia am zis ca nu stiu, pentru ca am zis de la bun inceput ca e 5.1. Vai de viata ta esti tu, ca te apuci sa tragi concluzii fara sa ma cunosti, smecherasule.

| K0sti a răspuns (pentru AndreiKCH):

Nu sunt niciun ofensat, doar stupefiat ca in epoca tehnologiei si a informatiei prezenta peste tot, mai poate exista cineva atat de ignorant...
Nu am nimic personal cu tine, doar te compatimesc!

| Gamerulcristi a răspuns:

Acel sistem este mono sau stereo?

| AndreiKCH a răspuns (pentru Gamerulcristi):

Ce inseamna mai exact mono sau stereo? Ca nu ma pricep deloc la sunet.