| Sebytza21 a întrebat:

am si eu o problema.Am placa de retea separata pentru ca cea integrata s-a ars si mai mult de 1 mg nu descarc.Pur si simplu ramne blocat pe un mg si nu coboara dar nici nu urca si nu stiu daca e de la mine sau de la placa video. pe speed test imi arata download de 9 si upload tot 9

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Este in regula totul
cand faci speed test iti afiseaza ce banda de viteza ai nu download real
se calculeaza
9Mb impartit la 8 si iti da 1 si ceva
1 Byte = 8 Bits
un Bit este 0 sau 1

| Sebytza21 explică (pentru Sheldon):

Da dar vecinu tot acelasi net descarca cu 5 mg.si daca e de la placa mea pe speed test nu are cum sa urce mai mult ramane blocat la 9.54 nici nu cresti nici nu scade si din aceasta cauza cred ca este de la mine si nu stiu cum sa rezolv

| Sheldon a răspuns (pentru Sebytza21):

Ce placa de retea ai? de 10Mbs (vechi de tot)
100Mbs(vechi) sau
1000(nou)

apasa tasta win+r si scrii acolo devmgmt.msc si la network adapters vezi ce nume are placa ta de retea si posteaza aici

| Sebytza21 explică (pentru Sheldon):

TF-3200 aceasta este

| Sebytza21 explică (pentru Sebytza21):

Asa scrie pe cd de instalare k nu am inteles cum ai zis u

| Sheldon a răspuns (pentru Sebytza21):

Ce windows ai? sa te indrum sa verifici ceva setari la placa de retea

| Sebytza21 explică (pentru Sheldon):

W7 daca ai fb sa mi-l lasi in privat k putem sa vorbim mai repede acolo big grin

| Sebytza21 explică (pentru Sheldon):

Nu cred ca te-am nimerit k nu mi-ai raspuns explicam aici plz cum si ce sa fac

| Sheldon a răspuns (pentru Sebytza21):

Lasa-mi tu fb pe privat sa incerc si eu sa dau de tine big grin