| Wo0W a întrebat:

Salut am si eu o problema. am un Allview v1 viper i si la setari imi arata ca are memora sistem capacitate 4.3 gb iar memoria interna 3.7 gb si acum incepe problema mea... de ce nu pot instala un joc de 1 gb daca am 3.7 gb liberi? se intaleaza in memoria sistem sau in cea interna deoarece la mine in memoria interna ramane la fel dupa ce instalez ceva 3.7gb si cea de sistem scade ce pot sa fac? daca cumpar card nu mai face asa? deoarece am posibilitatea sa aleg unde sa se instaleze

3 răspunsuri:
| Sav_Johny_1992 a răspuns:

Daca ai card nu inseamna ca ai posibilitatea de a alege unde sa instalezi. Anumite parti ale acelor aplicatii se pot muta pe card, dar instalarea ramane pe telefon. De exemplu pentru un joc de 1 GB, sa zicem ca kit-ul de instalare are 100 de MB care sunt pusi in memoria interna, iar 900 de MB sunt pusi in memoria externa, iar acele fisiere se pot pune in "obb" sau in "data"

| Wo0W explică (pentru Sav_Johny_1992):

Are la setari optiunea de a alege unde sa se instaleze

| Deliana_Delia_1995 a răspuns:

Pai mai bine iti iei un card de 16 si poti sa-ti instalezi orice