| Wo0W a întrebat:

am problema cu un telefon Allview v1 viper i are memorie de 8 gb din care pot folosii 4 gb dar eu nu pot lua instala un joc de 1.44 gb deoarece imi spune ca nu am memorie si la setari imi arata ca memoria interna e de 3.70 gb deci ar trebui sa mearga iar cea de sistem e 1.52 gb care conteaza? de sistem sau interna? daca cumpar un card de 8 gb se va downloada pe card? sau tot in telefon si abia apoi se instaleaza pe card? va rog frumos am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| sebibabi123 a răspuns:

Trebuie sa ai cu 4 gb mai mult ca sa iti instalezi ceva de 1 gb. Funda?

| Wo0W explică (pentru sebibabi123):

Si daca cumpar un card de 8 gb o sa mearga? sau tot asa o sa faca?

3 răspunsuri:
| Wo0W explică:

Daca cumpar card o sa pot instala? Imi iau de 8

| sebibabi123 a răspuns:

Daca iti cumperi card de 8gb ar trebui sa mearga.