| Wo0W a întrebat:

Salut am un Allview v1 viper i si am o problema... memoria interna e de 4 gb si cea de sistem de 4 dar problema mea este ca dupa ce l-am resetat tot 1.50 gb imi arata la memoria sistem libera... ce sa ii fac sa arate cat trebuie

2 răspunsuri:
| omulpaiangan a răspuns:

Toate programele gen android, contacte, galeria, etc, tu unde vrei sa se inregistreze? Spatiul liber al telefonului este de 1.5gb. Nu-ti convine, ia-ti un card sd. Eu am de 16gb dar mi se pare prea mare.m un card de 8 este perfect

| Wo0W explică (pentru omulpaiangan):

Pai oricum frate cand se downloadeaza ceva nu se downloadeaza pe telefon mai intai si apoi se instaleaza pe card, am muzica pe card in rest nimic ca nu merge sa mut si memoria interna libera de 3.70 gb pentru ce e? ca memoria sistem libera e de 1.50 gb