| Miciuha a întrebat:

Salut am si eu o problema cind unesc boxele la PC in spate merge tot ok dar cind unesc in fata nu merge nici microfonul nici boxele.De la ce poate fi va rog ajutati-ma urgent

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Placa de sunet e realtek?

| Miciuha explică (pentru sltlp):

Cum adica?

| Miciuha explică (pentru sltlp):

Ama aflat ca placa mea audio este realtek si acum ce trebu sa fac?

| sltlp a răspuns (pentru Miciuha):

AM uitat sa intreb ce windows ai. Daca ai vista/7/8/8.1, procedeaza astfel: intrii in setarile placii de sunet(Adica setariloe realtek, dai pe acel folder micut si debifezi disable front panel...
http://bit.ly/1fYaiHF

| Miciuha explică (pentru sltlp):

Multumesc

| MskDesign a răspuns:

Daca ai manualul de utilizare al placii de baza,desfa carcasa, si uita-te cum sunt conectate firele care iti vin din fata computerului. Daca sunt conectate ca in manual, atunci sunt stricate, problema de driver nu poate fi, pentru ca la iesirile din spate auzi.

| Mihai1810 a răspuns:

Probavil intrarile audio si de microfon din fata nu sunt legate la placa se sunet ca nici la mine nu erau legate iar acum le-am legat si merg perfect

| Miciuha explică (pentru Mihai1810):

Ok multumesc la toti

| ale28bz a răspuns:

Sltlp te intreba daca ai o placa aodio Realtek ( modelul placi audio). Daca tu il intrebi cum adica imi dau seama ca nu prea te pricepi asa ca tu nu poti face nimic, si totusi am sa iti spun care este cauza Intrarile din fata este conectate pe placa de sunet integrata sau nu (lipita de placa de baza) si atunci undeva s-a intrerupt aceasta conectare desfa carcasa si uitate