| boghyk a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul, si poate pot fi ajutat de cineva.Eram intrat intr'un anume joc, cand deodata m-a dat afara din acest joc si mi s-a inchis calculatorul.Am incercat sa il redeschid dar nu a mers.Am verificat cam toate componentele si am constatat ca de vina e placa video,dar atat timp cat am placa video pusa in placa de baza fara sa o alimentez sau sa pun monitorul calculatorul nu se deschide.(PS:am incercat sa pun placa mea la alt calulator, nici acel pc nu se deschide si am mai incercat sa pun la mine o alta placa video care a mers)as vrea sa stiu care e problema si daca placa mai poate fi reparata.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Imstrong a răspuns:

Mai bine iti iei alta placa mai buna si mai rezistenta.
Paa!

| nikname a răspuns:

Placa video are scurt, nu mai incerca s-a o bagi in alt pc ca s-ar putea s-a il strici, ar putea fi reparata in proportie de 30% depinde ce e ars pe ea.