| Dariuspeerta a întrebat:

De vreo 2-3 luni am o problema cu DVD-righterul...Deci imi citeste numa vreo 2-3 CD originale de la niste reviste, in rest toate CD nu vrea sa le citeasca, nici cele pe care am windows-urile ca sa il mai pot instala si merge ca naiba PC-ul... Bag CD-ul si incearca sa il invarta, parca se forteaza, dar nimic, nu il ia. Va rog mult sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
| Jijell a răspuns:

A obosit laserul. Singura solutie este sa inlocuiesti unitatea DVD cu alta. Sau cel mai bine foloseste doar stickul, deja DVD-urile sunt depasite.

| Dariuspeerta explică (pentru Jijell):

Faza e cum sa mai instalez windows-ul macar pana imi iau un dvd-righter?

| Jijell a răspuns (pentru Dariuspeerta):

Merge si de pe stick la marea majoritate a calculatoarelor.

| MskDesign a răspuns (pentru Dariuspeerta):

Uite aici un mic soft, cu care sa iti faci un stick boot-abil, lansat de cei de la Microsoft:
http://www.microsoftstore.com/......vd_dwnTool
O imagine iso a windows-ului, un stick de minim 4 GB si acest soft iti vor instala sistemul operativ fara a avea nevoie de dvd writer.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Jijell):

De fapt cam la toate merge in caz ca nai un 486 sau un pentium 3laughing