| Georgian_Dinca_1985 a întrebat:

Am si eu o problema cu instalarea win 7. Acum am xp. Cand incep sa instalez win 7 totul e ok pana ajung la partitii. Imi apar partitiile si spatiul de memorie, dar nu imi arata optiunea drive options. Pot sa dau doar next, dar il instaleaza peste xp. Nu stiu ce sa ii mai fac. Help

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Simplu, inainte de a instala windows-ul formatezi partitia C din DOS cu utilitare ca Acronis sau Paragon! Google it! In plus partitia C trebuie sa fie de un minim 40 GB si maxim 60 GB, suficient pentru windows, drivere si programe!