| JohnnyClau a întrebat:

Am si eu o problema cu laptop-ul. De la un timp a inceput sa mearga greu, virusi nu am (am scanat pc cu NOD32, BitDefender, Avast, Malwere AntiMalwere, AVG si nimic), am facut "curat" in registri cu CCleaner, programe care nu imi folosesc nu am instalate si am putine programe instalate, defragmentare am facut si degeaba, praf nu am in laptop si mai am 140GB liberi din 500 (Nu am jocuri instalate).
Ce as putea sa ii fac sa mearga mai bine?

Am Windows7/64Bit. Procesor i5 2.5 >- 3, 1GHz, 6 GB Ram

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Descarca asta si fa o curatenie si optmizare cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
-verifica sa nu ai activata functia de "hibernare".
Descarva si asta si fa o verificare a hdd, chiar daca nu-ti da erori:
http://hddscan.com/

| JohnnyClau explică (pentru horia2012):

Bun! HDD-ul nu are erori, programul foarte bun, chiar se simte diferenta.winking Multumesc!

| horia2012 a răspuns (pentru JohnnyClau):

Cu placere.

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Reinstaleaza windows.

| Jipa95 a răspuns:

Sa-i schimbi windws-ul, asta sa faci. Nu te-ai gandit ca este obosit la cati antivirusi ai bagat in el?

| gelu1970 a răspuns:

Inainte sa reinstalezi windows incearca sa il repari. apoi sa faci optimizarile necesare, sa dezabilitezi servicii care nu sunt necesare, optimizezi startarea, repari registrul, etc. nu trebuie sa te gandesti doar ca ai virusi gramada, si sa rulezi programe antivirus.

| JohnnyClau explică:

Cum sa bag windows pe 32 Bit? Daca as face asta as folosi doar 3, 5Gb Ram.winking