| Preda_Dennis_1998 a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul meu... nu este cine stie ce, dar pentru youtube, facebook si filme online este bun. Am windows 7 pe el si de un timp i-am schimbat sistemul de operare tot cu acelasi si am constatat ca are probleme multe. Adica softul fuctioneaza chiar bine, dar cum de intru pe orice browser se misca ca dracul. Nici nu pot scrie bine ca nu imi apare exact cum tastez, nu pot vedea nici macar un filmulet de youtube sau sa stau pe facebook. Nu stiu ce sa-i fac. Va rog ajutati-ma! Eu asa in minte mea am dat vina pe browser si le-am incercat pe toate care le stiam si eu. Initial am crezut ca este de la placa video, dar daca iau un film merge fara nici cea mai mica problema. Daca trebuie mai multe detalii despre problema va rog sa-mi spuneti, si dau funda.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Instaleaza driverele video!
Instaleaza toate Plugin-urile pentru browser ( Adoble Flash player etc.)

| BogDBF a răspuns:

Din cate am inteles din ce descrii tu, atunci cand navighezi pe internet, laptopul ti se misca "ca naiba". Ce inseamna asta? Are carente, se blocheaza? Eu am avut un Asus n53 jq si aveam o problema asemanatoare. Mai mult decat atat, atunci cand downloadam se misca ingrozitor de greu si se bloca uneori. Sunt aproape sigur ca e din vina hard-disk-ului. La mine asa a fost. Asta m-a facut sa-mi inlocuiesc hdd-ul cu un SSD si am rezolvat problema.