| papy_2820 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu messenger versiunea noua, in timpul instalarii imi zice "a network error was encountered" firewall este dezactivat nu stiu ce sa fac ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| iulius92 a răspuns:

Firewallul nu ar trebui dezactivat niciodată, el de obicei blochează doar conexiunile care vrei tu să le blocheze.

Dar, revenind la subiect, majoritatea programelor care descarcă ceva o fac prin intermediul Internet Explorer, și, prin urmare, mai mult ca sigur că acesta creează problema.

Deschide-l, du-te în meniul File și vezi dacă opțiunea "Work Offline" e activată. În caz că da, dezactiveaz-o, descarcă din nou executabilul de instalare al Yahoo! Messenger și încearcă iar.

Succes!