| GhostSura a întrebat:

Am si eu o problema cu mouse-ul va rog ma puteti ajuta? Cand bag USB de la mouse in laptop el nu se misca. adica sageata aia am incercat sa schimb driver-ul cu unu mai nou doarece era din 2006 cel vechi. si nimic am incercat si sa ii dau un update si tot nu merge. am incercat si cu alt mouse si tot asa face. Help urgent?
P.S: Mouse-urile sunt noi nu sunt stricate sau ceva de gen.

11 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Poate e stricat portul de usb al laptopului. daca conectezi de exemplu un stick pe usb iti merge?

| K0sti a răspuns:

In Device Manager te-ai uitat?

| GhostSura explică (pentru K0sti):

Da. am facut tot ce stiam si nu a mers.

| blablablaa123456789 a răspuns:

Portul USB este stricat asa mi s-a intamplat si mie dar cu camera

| chivuborgovan a răspuns:

Salut! Incearca sa bagi USB inainte de a pornii calculatorul asa va merge!

| GhostSura explică (pentru chivuborgovan):

Am incercat si asa Chivu. nimic mouse-u e nou oricum.

| chivuborgovan a răspuns:

Vezi poate trebuie sa activezi ceva din program files!winking

| GhostSura explică (pentru chivuborgovan):

Cum adica sa activez ceva din program files? Ce trebuie sa activez?

| chivuborgovan a răspuns:

Pai vezi in fisierele windowsuli iti apar niste programe si eu imi pot activa mousul de pe windows linux happy