| Andreiy29118 a întrebat:

Salut, am și eu o problema cu pc-ul, acum o zi a mers foarte bine, dar a doua zi când l-am pornit nu s-a mai conectat la internet, nu se mai conecta. I-am făcut tethering prin USB de pe telefon și după ce s-a conectat la internet a început sa se blocheze într-una, 1-2 sec. Stătea blocat după max. 1 minut nu se mai bloca. Dar dacă nu este conectat la internet pc-ul merge fără nici o problema. VA ROG SA MA AJUATATI, AM NEVOIE DE PC!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Du-te in device manager si dezactiveaza placa de retea cu care ajungeai pe internet de obicei
apoi incearca din nou cu telefonul

problema pare ori din driverele placii aleia de retea ori chiar din placa de retea care s-a defectat

daca cum am spus mai sus merge, atunci schimba placa de retea

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Sterge tot istorialul de navigare si cookie, fara conectare la internet.
Scaneaza-l cu antivirusul, apoi reporneste-l si conecteaza-l la internet

| Andreiy29118 explică (pentru Goete):

Am făcut tot ce ai spus, după ce l am repornit și l am conectat la internet, tot la fel face!

| Goete a răspuns (pentru Andreiy29118):

Am avut problema asta dar nu mai tin minte cum am rezolvat-o. Ce antivirus ai?
Incearca sa deconectezi un moment antivirusul si vezi daca tot se blocheaza conectandu-l la internet si daca nu instaleaza alt antivirus.
Nu ai cumva doua programe antivirus?