| LittleMe a întrebat:

Am si eu o problema cu pc`ul meu. Azi cand am vrut sa`mi reinstalez windowsul, dupa formatarea partitiilor mi s`a restartat pc`ul. I`am restartat si bios`ul, adica am scos bateria aia dupa placa de baza, l-am lasat 4-5 minute si i-am pus`o inapoi. Cand am incercat sa reinstalez windowsul iar se restarta. Habar nu am ce sa fac! Nu cred ca e cd`ul cu windows, nu? Cd`ul nu e zgariat, e facut de aproape 3-4 saptamani timp in care l`am folosit doar de 2 ori. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| WholeWorld a răspuns:

Sunt programe care fac direct stick bootabil... cauta pe google cum sa faci un stick bootabil si iti spun ca functioneaza pentru ca asa fac eu.
Iar cat despre viteza, mi se pare aceeasi dar acum depinde de calitatea stickului.
PSbig grinupa ce faci stick bootabil, nu trebuie sa mai dai din bios boot from usb... intri direct din mycomputer.

5 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Pai daca ai scos bateria de la placa de baza, e posibil sa se fi inversat modurile de bootare si de aceea.
Intra in bios si seteaza-ti boot from cd...

| LittleMe explică (pentru WholeWorld):

Degeaba frate, tot mi se restarteaza. Cred ca e windowsul de vina ca la un moment dat dezarhiveaza ceva si il si instaleaza automat. Imediat dupa asta se restarteaza. Stii vreun xp bun?

| WholeWorld a răspuns (pentru LittleMe):

Eu folosesc windows 7 pe 64 bit dar si la xp e aceeasi treaba.
Adica conteaza configuratia pc-ului.
Configuratia ta nu suporta windows 7?
S-ar putea ca pe windows 7 sa nu-ti faca probleme dar daca nu suporta cred ca ar trebui sa cauti pe fil*lis* windows xp cleen.
PS:Ar fi mai bine daca ti-ai pune windows pe un stick si dupa aceea il face bootabil.
Ca sa nu strici cd-uri degeaba.

| LittleMe explică (pentru WholeWorld):

Nu, nu pot sa pun windows 7 pe el. Esti sigur ca daca pun un windows pe un stick va merge? Va dura mai mult decat instalarea de pe cd?

| LittleMe explică (pentru WholeWorld):

Am sa tin cont de ce mi-ai spus. Maine daca merge fac cinste cu o bere! Multumesc mult

| WholeWorld a răspuns (pentru LittleMe):

Sunt programe care fac direct stick bootabil... cauta pe google cum sa faci un stick bootabil si iti spun ca functioneaza pentru ca asa fac eu.
Iar cat despre viteza, mi se pare aceeasi dar acum depinde de calitatea stickului.
PSbig grinupa ce faci stick bootabil, nu trebuie sa mai dai din bios boot from usb... intri direct din mycomputer.