| Like555 a întrebat:

Am instalat windowsul pe un hard iar dupa restart imi apare,, Error loading system,, sau ceva gen, am pus si alt hdd si tot asa, am mai incercat un reinstal windows iar cand se restarteaza pc in instalarea win, aceeasi problema, problema e la placa de baza cred, ce sa fac? Bateria de bios am scos o 10-15 min. Thx!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Onvearva un alt kit de instalare.
Daca problema persista, atunci trebuie testate sever componentele calculatorului (memoriile RAM, hdd, placa de baza etc.).

| flixbuster a răspuns:

Incearca sa instalezi un Linux. Tu parca intrebai de antiX zilele trecute...

| Like555 explică (pentru flixbuster):

Stiu,incerc mai multe variante happy

| Like555 explică (pentru flixbuster):

Si am am multe pc uri si incerc si eu happy

| flixbuster a răspuns (pentru Like555):

Din pacate, problemele ridicate de tine s-ar putea sa fie specifice unui PC sau altul si daca tot arunci intrebari fara detalii suficiente e greu sa primesti un raspuns pertinent. Din experienta proprie, un calculator asamblat, testat si instalat cum trebuie inseamna intre 6 si 12 ore de munca.

De altfel, spor la instalari!

| Bariel a răspuns:

Incearca cu un stick bootabil

| Like555 explică (pentru Bariel):

Nu ma lasa cu stick