| KGames a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu placa de sunet, de la o vreme, de cand am instalat windows 7, nu se mai aude nimic, scrie pur si simplu unplugged, placa este integrata in placa de baza si am driverele compatibile de pe site-ul msi. Nici pe xp nu mai merge. Care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

Te ajut cu teamviewer. Da-mi un pm cu id tau de mess.

| taken a răspuns:

Daca ai instalat driver-ul care trebuie(sau ai incercat sa-l instalezi si nu vrea sa se instaleze) poate s-a ars placa de sunet si va trebui sa cumperi una. POATE.
Orientativ:
http://www.cel.ro/placi-de-sunet/?gclid=CJ6M3cn7tbYCFQQYzQodoXgADA
Probabil sunt si mai ieftine.Nu cumperi online pentru a nu plati transportul, vezi la un magazin undeva.
Totusi eu spun sa incerci alt driver.
Ce placa de baza ai? Acum ai windows 7?

| KGames explică (pentru taken):

Am windows 7 si nu merge, pe xp inaine de reinsalare mergea, acum am incercat si acum sa pun xp si nu mai merge, wtf?!

| taken a răspuns (pentru KGames):

La windows 7 click dreapta pe my computer, manage, device manager si in dreapta iti spune daca iti lipseste vreun driver.Este un triunghi galben cu semnul exclamarii (nu stiu sigur).