| AdrianMarius a întrebat:

Am si eu o problema cu placa video ATI Radeon X1650Pro.Am cumparato acum cateva zile,mentionez(la mana a doua).Am pus-o in PC, a mers cateva minute dupa care s-a stins monitorul.I-am dat restart la pc, a pornit dar de data asta a stat aprins monitorul in jur de 10-15 sec si la fel la stins.L-am restartat din nou si am pus mana pe placa video si era foarte-foarte incinsa.I-am desfacut racitorul de pe chipset si am constatat ca nu mai avea pasta termoconductoare.Am zis ca asta este problema dar cand am pus pasta pe cipset nu mai dadea semnal deloc in monitor.Coolerul porneste dar nu da nimic.Am crezut ca poate sa fie de vina si sursa dar am schimbat-o, am pus una de 520 W si la fel, nimic.Am incercat cu alta placa video si functioneaza.Care poate fi problema? Multumesc Mult!

1 răspuns:
| schajuman1344 a răspuns:

Placa de video defectă. Acesta este riscul la plăcile video second-hand. În orice caz, se poate repara.