| xGigel a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu tableta. Dupa ce mi-am schimbat bateria la tableta am constatat cu stupoare unele chestii... Mi-am instalat unele aplicatii si am incercat sa le mut pe sd card. Cardul fiind aproape gol nu mergea sa mut aplicatiile pe el spunandu-mi ca n-am destul spatiu ( inainte sa-mi schimb bateria mergea sa pun orice pe card ). Dupa ce-am vazut ca nu merge sa le pun pe card am zis sa intru la file manager si acolo am vazut ca la internal storage nu-mi aparea nimic... Imi aparea ca fiind gol ( insa eu aveam unele chestii instalate ). Cand am dat pe sd card imi aparea tot ce aveam pe card ( mai putin aplicatiile care vream eu sa le mut pe el ). Are cineva o idee ce pot face sa-mi pot muta chestii din tableta pe card? Am dat si reset to factory si tot la fel statea treaba... Daca poate cineva sa ma ajute raman recunoscator.Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se pot muta aplicatii in card fara rootare.

| xGigel explică (pentru darrio2007):

Nu-i adevarat... Inainte de a schimba bateria mergea sa mut aplicatiile pe card si nu era rootata... Mai are altcineva idee ce pot face?

| darrio2007 a răspuns (pentru xGigel):

Ce are bateria, care este doar pentru alimentare cu energie, cu mutarea aplicatiilor? Ai vreo aplicatie care iti creeaza probleme.Sterge aplicatiile instalate dupa schimbarea bateriei, si vezi ce se intampla.