| Stefaniu_Laurentiu_1996 a întrebat:

Am si eu o problema. de curand am schimbat pasta la procesor si baiatu de la service mi-a pus pasta si undeva sub procesor pe o chestie care cica are legatura cu video... cv din cupru pentru racire scrie pe ea gygabyte si mi-a mers o zi frumos dupa care calculatorul mi s-a inchis si a ramas asa 2 sec dupa care a pornit singur o sec si iar s-a oprit si iar a pornit si tot asa.
am pus mana pe chestia aia de sub procesor si frigeeee...
E normal sa fie asa? si care poate si cauza?
Mentionez ca procesorul nu are nici o vina si nu sare de 30-45 grade!

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

(imi cer scuze, acum am vazut mesajul tau)
....asta imi poate spune ca pasta termoconductiva nu a fost aplicata corect si, de aceea se incinge pana la limita si intra in protectie. trebuie verificat de catre un tehnic.

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Nu e normal sa fie asa.
te intreb insa:daca pc nu porneste, de unde stii ca cpu nu ajunge la mai mult de 40 grade?
de obicei,cand cpu se supraincalzeste, computerul intra in protectie si se opreste pentru a evita distrugerea componentelor.
daca e cum spui tu, incearca sa scoti bateria de la bios, apasa de cateva ori pe butonul de pornire al pc, dupa care remonteaza bateria si incearca sa-l pornesti.
recomand si o verificare a modului cum a fost aplicata pasta termoconductiva.

| Stefaniu_Laurentiu_1996 explică (pentru supermdmario):

Dupa un timp incepe sa se inchida!

| supermdmario a răspuns (pentru Stefaniu_Laurentiu_1996):

(imi cer scuze, acum am vazut mesajul tau)
....asta imi poate spune ca pasta termoconductiva nu a fost aplicata corect si, de aceea se incinge pana la limita si intra in protectie. trebuie verificat de catre un tehnic.