| THERolf a întrebat:

Salut,am si eu o problema, de curand mi-am luat un Asus X553MA.Am instalat Windows 8.1 Pro ( a venit FreeDOS) si vreau sa bag Windows 7, dar imi da o eroare, am incercat s-o rezolv dar nu intra in BIOS...
Uitati eroarea : http://prntscr.com/99lb9n
Dau funda

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se apasa F2, apoi trebuie sa si citesti repede ce scrie laptopu' acolo: "Ca sa continui cu accesarea biosului, apasa pe "Esc" si apesi repede pe "Esc". Asa se intra in BIOS (la tine cred ca este UEFI). Ii dai un reset si pui ca prima optiune de boot-are unitatea media de pe care vrei sa instalezi (DVD-RW sau stick).

| stanly7 a răspuns:

Incerca prima data sa dai reset to default la BIOS.
Daca nu merge poti incerca sa faci un update la bios.

| THERolf explică (pentru stanly7):

Nu pot intra in BIOS, ca am incercacat sa dau update. sad