| Nishuman a întrebat:

Salut, am si eu o problema, mi-a fost inchis contul de Facebook, am fost deconectat intr-o secunda..si imi zice ca in 20 de zile o sa se dezactiveze..candva erau 30, am trimis si contestatie si nimic..ideea e ca am trimis pe messenger un video cu o minora care facea sex..cred ca avea maxim 10-12 ani, i-am trimis unui prieten ca era curios. Deci imi zice ca in 20 de zile se va dezactiva definitiv contul..mai am vreo sansa sa recuperez?

Răspuns Câştigător
| tonyc7 a răspuns:

Daca asa zice inseamna ca asa se va intampla. Transmiterea de continut pornografic, mai ales cu minori, e o fapta foarte grava! Foarte urat din partea ta! Asta e acum, ramai fara cont probabil, dar roaga-te sa iti mai permita in continuare sa iti poti face altul.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai trimis acele poze nud cu minora chiar asa prost esti?

| Nishuman explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am vrut sa il trimit unui prieten care era curios.

| Violleta2022 a răspuns:

Wow... adios FB ca propagarea de pornografie infantila este interzisa pe toate site-urile de socializare si in general, fiind strict supravegheata de Politia Cibernetica.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai peste 18 ani deci esti major si pasibil de puscarie.
Daca esti interesat de sex cu copilasi mici si ai poze in computerul tau, cu copii mici care fac sex si le trimiti altora, ai incurcat-o, ca-i puscarie de la 3 la 12 ani. Legea este dedesubt:

Art 51 Pornografia infantilă prin sisteme informatice | Lege 161/2003

"(1) Constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 12 ani şi interzicerea unor drepturi producerea în vederea răspândirii, oferirea sau punerea la dispoziţie, răspândirea sau transmiterea, procurarea pentru sine sau pentru altul de materiale pornografice cu minori prin sisteme informatice ori deţinerea, fără drept, de materiale pornografice cu minori într-un sistem informatic sau un mijloc de stocare a datelor informatice."

https://lege5.ro/......e-161-2003

Vezi si aici:
https://legeaz.net/noul-cod-penal/art-374

| Wr3nch a răspuns:

Zi mersi ca Facebook iti blocheaza doar contul, si nu suna si la politie. Ca pentru ''curiozitati'' de astea poti sta ani frumosi la conserva laughing

| NunuNini a răspuns:

Tie iti pasa de un cont de FB cand risti puscaria?

| MihaiSpeedster a răspuns:

Nici o șansă. Să îți fie învățătură de minte, în America te băgau la bulău pentru distribuție.

| trophin a răspuns:

Eu zic sa te ascunzi.
Cati ani ai?
Sa îți șteargă tot ce tine și unde ești logat cu Facebook. Eu îl trimiteam pe putin sa te atunce în aer

| trophin a răspuns:

Ai mai multe probleme

| trophin a răspuns:

Dacă ai 10 ani, nu știai ce faci, copil, dacă ai buletin ești un om mort laughing

| Nishuman explică:

Nu eram eu in video, era un video mai vechi de pe internet! mai de mult am vazut o poza cu o minora pe feed!