| petre1234 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, mi-am facut o unitate noua si are urmatoarele componente: am aceasta placa de baza http://www.clubafaceri.ro/......9803.html, un procesor dual core de 2, 4 ghz, 1 gb de ram, placa video de 256mb, dvd-rom si un hard de 80gb si o sursa de 250w.Problema este ca atunci cand il bag in priza porneste singur fara sa apas de butonul Power, dar nu imi da semnal pe monitor, nici pe mouse si tastatura.Am incercat cu alta sursa de 350w si tot la fel face.Tin sa mentionez ca placa video,ramul, hardul si sursele sunt bune.am incercat si cu alt procesor, dar degeaba.Mi s-a spus sa scot ramul si sa vad daca scoate vreun sunet placa de baza, am facut asta, iar placa de baza a bipuit. De la ce ar putea fi? Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică conexiunile de la pinii plăcii de bază la led-uri și butonul de restart și cel de pwr on.Contează foarte mult ca contactele să fie puse acolo unde trebuie, respectiv led-urile să fie în polaritate corectă. Dacă le-ai pus conform schemei din ghidul de instalare atunci problema poate venii de la contactele butonului de pornire.Succes

| petre1234 explică (pentru DeyCj):

Pai problema este ca nu am nici un buton conectat si porneste singur!

| AdrenalinTm a răspuns:

Inseamna ca se tine butonul apasat de la bun inceput
si uitate sa nu fie in scurt
daca nu sti ia-ti alt buton
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/......ps?/images

| petre1234 explică:

Pai problema este ca nu am nici un buton conectat si tot porneste singur!