| dragos161 a întrebat:

Salut
am si eu o problema:
mi-am facut un nou id de mess si cand bag alte id de mess in lista le gasesc la adress book
dc?
si ce trebuie sa fac sa apara in grupurile care le am eu create
cine ma ajuta funda!
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| StartingANewLife a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie acelasi lucru. mi-am facut un id nou si cand am incercat sa trimit liste de pe id-ul vechi, imi aparea cum ai zis tu "your request to add a contact has taken longer than expected to complete
the operation may have succeeded.
please check your messenger list later". ei, ce s-a intamplat. fiind un nr mare de id-uri adaugate in acelasi timp, messul se bloca dupa ce trimeteam cateva cereri de prietenie, si restul id-urilor apareau la adress book (fara ca persoanele respective sa primeasca cererea mea)
uite cum am procedat eu, ca nu-i mai dadeam de cap: am transferat de pe id-ul vechi persoane treptat. selectam asa, cateva. daca mergea, mai incercam inca odata cu alte cateva id-uri. cand se bloca, lasam asa, si mai adaugam alta data cand intram pe mess ( in aceeasi zi sau in alta zi). pana la urma am reusit.
incearca si tu la fel, poate reusesti. dar inainte de a baga din nou acele iduri care iti apar la adress book, sterge tot ce ai in adress book, si dupa aceea baga-le.
bafta!

| dragos161 explică (pentru StartingANewLife):

Si cam cat timp ai stat fara sa bagi id eu am bagat aseara am bagat si azi dimineata si nici acum nu mai merge

| StartingANewLife a răspuns (pentru dragos161):

Am bagat circa 150 de id-uri cam in 3 zile. mai rapid nu mi-a mers.

9 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

E ceva normal sa le gasesti acolo.
ca sa nu iti mai apara acel "adress book" te duci sus pe Contacts apoi Show/Hide si ai acolo adress book contacts.
spor

| Gogulita a răspuns:

Sincer nu stiu de ce...dar daca vrei sa iti bage adresele in grupurile pe care le-ai facut selecteaza la group cand il bagi la prieteni.Acolo ar trebui sa iti fie la friends daca nu l-ai sters.

| dragos161 explică (pentru Gogulita):

Da dar am selectat grupul dar nu merge adica tot in adress book se salveaza

| eandopuncttk a răspuns (pentru dragos161):

Ghitza... se salveaza si in grupuri, dar probabil nu vezi acele id-uri pentru ca is offline.
ghitza...

| dragos161 explică (pentru eandopuncttk):

Si imi apare si asta
e normal?
you request to add a contact has taken longer than expected to complete
the operation may have succeeded.
please check your messenger list later

| eandopuncttk a răspuns (pentru dragos161):

Pai spuneai de la inceput daca aveai putina sclipire...

| dragos161 explică (pentru eandopuncttk):

Deci stii ce are?
happybig grin