| vanzatoru a întrebat:

Salut,am si eu o problema, tatal meu a umblat la o tableta si a rupt incarcatorul si dupa a incercat sa faca unul improvizat umbland la baterie, acum tableta nu mai porneste si miroase a ars.Ce s-a ars? Bateria sau display-ul?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Cel mai probabil bateria.
Dar nu te apuca sa carpesti, cum a facut si taica-tau, deoarece poate sa iasa mai rau.

1 răspuns:
| Spiridus2008 a răspuns:

Din pacate, bateria la tablete nu microase a ars cand se strica, acestea au puntea de incarcare atasata pe ele. ori s-a dus puntea ori s-a dus placa de baza. Treaba e ca de putine ori se pot repara atunci cand se intampla asa ceva, am reparat ceva tablete pana acum si stiu cum e. Sorry