| Cornea_Alexandru_1989 a întrebat:

Salut TPU,

Am o problema cu o tableta iPad mini 64 gb care nu mai porneste. Am fost la reprezentanta Apple in Bucuresti si au conectat tableta la PC dar nu s-a intamplat nimic. Au zis ca este bateria de vina (incarcatorul pe care l-am folosit nu era pentru dispozitive Apple). Are logica. Am mai intampinat cineva problema asta?

Multumesc anticipat

1 răspuns:
| notefree a răspuns:

Hmmmm aici conteaza si amperajul incarcatorului
Dar de care ipad mini ai primul al doilea adica ipad retina sau al treilea
Daca primul din astea se mai întâmplă
In general la incarcatoare daca ai amperajul prea mare va ceda mai repede bateria