| Cheloo_4836 a întrebat:

Am si eu un pc din 2007 DELUX si are urmatoare configuratie: 1.5 gb ram, video dedicata Nvidia de 256 mb procesor intel(r) celeron(r) 2.53 ghz...As vrea sa pun windows 7 ultimate pe el...credeti ca se merita sau face fata? astept raspuns.winking

Răspuns Câştigător
| JuLien a răspuns:

Da se merita. mie mi se misca mai greu xp. dar totusi ar fi trebuit sa ai 2 gb ram.

4 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Pc tau e mult mai performant decat cerintele minime de la windows 7 da nu merita oricum pentru ca o sati mearga prost o nu o sa te obijnuesti niciodata cu el e aiurea pe net iti merge mai greu pe jocuri iar iti merge greu la xp la refresh procesoru sta la 60 % in schimb la win7 sta la 100% daca dai dublu clic pe my computer astepti la xp nu astepti tongue
sper ca ti-am fost de ajutor
funda plssssssssbig grin

| gabi45 a răspuns:

Proasta idee.ai prea putin ram, daca aveai cel putin 4gb area o idee buna pentru ca win 7 si vista folosesc mai mult ram de cat xp iar unele jocuri care iti merge bine pe xp s-ar putea sa mearga sacadat pe 7.iti recomand xp sp3

| Cheloo_4836 explică:

Stiam si eu asta...doar ca am vrut parerea altora sa vad cum evolueaza windows-ul.cat despre viteza cu care lucreaza e destul de bine spre deosebire de windows xp care imi ruleaza perfect... oricum iti apreciez raspunsulwinking

| Cheloo_4836 explică:

Da...I-am facut un update la windows si merge perfect.