| alexronaldocr7 a întrebat:

Salut-Am si eu un site facut prin ucoz si vreau sa schimb simbolul u-cand intru pe site apare sus de tot simbolul u si vreau sa-l schimb cu alta emblema.Cine ma poate ajuta?

6 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Iti alegi imaginea care vrei sa apara, o redenumesti favicon.ico, o incarci utilizand Managerul de Fisiere in folderul principal si se va inlocui automat (de preferat sa redenumesti fisierul direc dupa ce l-ai incarcat pe site).
Vezi ca pe forum.ucoz.ro au fost vreo cateva discutii pe tema asta.

| alexronaldocr7 explică (pentru Brotacelul):

Am facut cum mi-ai spus tu in manager de fisiere am dat click pe link-ul de langa favicon.ico si m-a dus pe un site unde mi-am ales eu niste imagini si le am descarcat in pc.Acum cand le-am incarcat pe site la manager de fisiere acolo am redenumit favicon.ico si nu s-a schimbat nimic.Acum daca vreau sa incarc o imagine sa o redenumesc favicon nu ma mai lasa, spune ca deja exista favicon.ico cel de la ei Ucoz.

| Brotacelul a răspuns (pentru alexronaldocr7):

Ma scuzi, n-am mai schimbat de mult favicon-ul. Uite am reluat procesul - salveaza-ti imaginea in calculator direct cu numele favicon.ico si pe urma adauga-l in managerul de fisiere. Da un refresh si ar trebui sa se modifice - posibil sa dureze cateva secunde mai mult. Poti sa verifici dand click pe imaginea "cu ochi" care apare in dreptul fisierului in Manager.
Lasa-mi mesaj daca s-a rezolvat happy

| xkiler007 a răspuns:

Buna prieteni si mersi de ajutor eu am scris din pc adica am modificat cu favicon.ico si mi-a mers mersy mult

| alexronaldocr7 explică:

Nu merge spune ca favicon.ico exista deja.Nu se inlocuieste nimic.

| Brotacelul a răspuns (pentru alexronaldocr7):

L-ai redenumit favicon.ico inainte sa-l incarci in managerul de fisiere? La mine a functionat perfect...