| romario97 a întrebat:

Salut,am si eu urmatoarea problema. Dupa ce sting calculatorul, la doua secunde se aprinde singur.Ati mai intampinat aceasta problema? stie cineva? Daca se poate raspuns doar de la cei care au habar.

Răspuns Câştigător
| BogdantheDreamer a răspuns:

Desfaci carcasa din fata, scoti cu grija intrerupatorul(butonul), verifici integritatea celor doua cabluri ce sunt atasate de el. daca sunt intrerupte sau fac contact corespunzator...si mergi pe ele pana pe placa de baza unde sunt prinse dde doi pini. Verifici sa fie bine prinse.

3 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Pot fi doua cauze:
1. Ai o sursa partial defecta.
2. Priza ta face figuri.

Răspuns utilizator avertizat
| Maryna2003 a răspuns:

Da am avut si eu aceeasi problema! Cel care l-a reparat a spus ca unitate mea este veche (o aveam de 8 ani) si acum am luat alta si merge bine.