| Doritos a întrebat:

Am tot cautat zilele astea un telefon care sa coste cam 1000 de lei, sa fie performant si sa nu se strice dupa 2 luni dupa ce l-am cumparat.Firmele care imi inspira cea mai mare incredere sunt Samsung si Apple, desi nu sunt fan iPhone.Am vazut telefoane destul de ieftine,cu componente bune, dar nu am incredere ca acele telefoane vor functiona cum trebuie dupa cateva luni.
In momentul de fata am un Vodafone Smart4.La inceput am fost foarte multumit de cat de repede se misca.Acum,dupa aproximativ un an a inceput sa se blocheze si sa deschida aplicatiile foarte greu.
Telefoanele celor de la Allview mi se par destul de bune,la un pret rezonabil, dar am citit cateva articole in care se spunea ca dupa 2-3 luni apar buguri in sistem,se strica,iar ei nu iti repara telefonul pe baza garantie, te pun sa iti platesti singur reparatia.
Voi ce telefoane imi recomandati si in ce firme pot avea incredere?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Iti recomand telefon Meizu sunt foarte rezistente, toate componentele din el sunt produse de catre companii precum Sony, Samsung, sharp etc.

http://bit.ly/1TsGXv4
http://bit.ly/23ZORPK
http://bit.ly/1WdNf29
http://bit.ly/1RWInbZ

"Telefoanele celor de la Allview mi se par destul de bune" Vrei sa spui "Gionee"

"la un pret rezonabil," foarte rezonabile, cumpara telefoane de la Compania Gionee si le rebranduieste dupa aceia le VINDE LA PRETURI CEL PUTIN DUBLE!

Allview X2 Sloul Pro - 1599 lei acest telefon este "Gionee elife s7" si in China costa 150$! ( 600 lei )

| Salontanul a răspuns (pentru CPAElites):

Vezi ca este ilegal: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12
Citeste penultima fraza din articolul 12.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sotia mea are un Allview de 2 ani si 2 luni. E o prostie sa dai sentinte majore asupra unei firme atata timp cat nu ai o privire de ansamblu. Al meu (tot Allview) are doar cateva luni. E adevarat ca i-am bagat un sistem mai nou (update) si atunci i-a aparut un bug. L-am trimis in garantie si l-au facut urgent. Unii vorbesc aiurea. Incearca cu curaj. E o firma buna.

| Alexul99 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......6gb-black/
Uite asta mi se pare interesant, este la un pret bun pentru performantele alea, telefonul asta rupe si iti spun asta pentru ca un prieten il detine si este foarte multumit de el.
Mie sincer asta imi face cu ochiul, are un procesor octa core, si din cate am inteles sunetul este excelent si ca design dupa mine arata super. acum depinde de tine, ce iti place mai mult...si incredere poti avea in orice firma mare, nu care s-a facut peste noapte..de exemplu Allview, am inteles ca nu sunt atat de bune, dar asta o spun doar din auzite, mult noroc la a-ti alege telefonul :D

| Alexul99 a răspuns (pentru Alexul99):

Uitasem sa iti dau link la ala care ziceam ca are octa core :)))) http://www.pcgarage.ro/smartphone/htc/desire-626g-plus-8gb-dual-sim-white/

| CLCQ a răspuns:

Cei de la Samsung mai au o smecherie: optimizeaza foarte mult partea de software.

| Teletin_Catalin_1984 a răspuns:

Eu am cumparat un Asus zenfone max de la it galaxy cu 700 lei si sunt foarte multumit