| alinel0808 a întrebat:

am un Allview si apare ca imi consuma bateria asteptare celula 35% acum o saptamana aparea 33%, wifi ul 33% desi este stins apare ca imi consuma 33% si telefon inactiv 30%? ce trebuie sa fac sa nu imi mai apara asa? sa nu imi mai consume asa?

1 răspuns:
| GeorgeHilgard a răspuns:

In primul rand:
-scade luminozitatea ecranului(in meniu)
-daca ai o aplicatie instalata recent(un antivirus,un joc sau ceva de genu) sterge-o sau opreste-o.
-poate fi de la baterie (acumulator). Aici este vina telefonului, cand nu mai poti face nimic si e bun de aruncat la gunoi

SFAT:MERGI LA UN SERVICE AUTORIZAT, DAR AI GRIJA UNDE-L DUCI, CA S-AR PUTEA SA RAMAI DOAR CU CARCASA. POTI MERGE SI ACOLO DE UNDE AI LUAT TELEFONUL, ASTA DACA MAI AI FACTURA SI GARANTIA.