| WarHammer02 a întrebat:

Salut,am un telefon android 5.0 si vreau sa va spun ca atunci cand am telefonul inchis fara net, fara aplicatii sa consume pe primul loc e mereu telefon inactiv(bateria utilizata cand telefonul este inactiv)35% intrebarea mea e ce consuma cand este el inactiv ca nu am aplicatii sau net pornite iar pe locul 2 e ecranul cu 15-20 %.E normal? dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Onlyshadowsinmylife a răspuns:

E destul de normal, pentru ca chiar si inactiv, celula (sim) continua sa lucreze, precum si alte servicii pe care nu le poti inchide, pentru intra in functionabilitatea sistemului.