| hoLigan a întrebat:

am un amplificator de masina shark charger-1000. si as vrea sa il pun la un transformator de 12v sa il folosesc in casa. se poate? sau trebuie alimentat doar de la masina? am incercat sa-l pun la 12v dar nu pornea oare de ce?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Da,pui +12V si pe remote si pe alimentarea lui! Si nu, nu se arde nimic! Adica trebuie sa ai +12V permanent pe alimentarea cu plus si pe remote.

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Se poate, dar trebuie un transformator SERIOS, nu un alimentator de 2-3A,probabil nu a pornit, pentru ca nu ai legat si remote-ul la plus.

| hoLigan explică (pentru ombladon):

Pai am legat + la 12v si - la gnd. si o ramas liber la rem. da aia e altceva care doar la masina pot folosi. trebuia sa porneasca si l-am pus la o sursa de calculator. care scoate 12v.

| ombladon a răspuns (pentru hoLigan):

Omule,remote ul trebuie legat si el la plus! Nici un amp auto nu ti porneste fara plus pus pe remote!

| hoLigan explică (pentru ombladon):

Ah deci iau un fir de la + 12 v si pun unde scrie REM? ca cum am citit pe net rem ii ca sa iti porneasca statia cand porneste si cd playerul masini. deci pun firu la + dupa aia la rem. si pun - la gnd? nu se arde sau ceva?

| hoLigan explică (pentru ombladon):

Am inteles merci incerc chiar acum sa vedem
si revin cu o funda

| ombladon a răspuns (pentru hoLigan):

Da,pui +12V si pe remote si pe alimentarea lui! Si nu, nu se arde nimic! Adica trebuie sa ai +12V permanent pe alimentarea cu plus si pe remote.