| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Am un amplificator Onkyo A-803.De unde pot face rost de o telecomanda pentru el? L-am primit fara, deci nu stiu cum arata cea originala. Poate exista ceva universal.Multumesc anticipat.Dau funda

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi pe maica domnului lacul tei, au ăia magazine cu zeci de telecomenzi, te duci cu modelul de aparat si i ti dau ei ceva compatibil, dar sa scrii bine model numar serie tot ce scrie pe spatele amplificatorului, este amplituner? Are si radio?

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu.Este amplificator integrat

| Digikey a răspuns:

Cele universale nu fac toate toate functiile doar cele principale.
Oricum la amplificatorul respectiv este importanta doar functia de volum si selectorul de intrari.