| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un calculator ibm x3200 M2 si vreau sa stiu daca merge o placa video nVIDIA geforce 8400gs?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca are un slot de forma celui albastru din imagine: http://www.tomshardware.co.uk/forum/348564-10-sounds-dumb
Nu neaparat albastru dar cu codita aceea care se vede in spate, in partea opusa punctului din care porneste linia cu scrisul explicativ. N-am gasit prea multe explicatii pe net despre calculatorul tau. Mai este o solutie; ia de pe net CPU-Z (un programel mic) instaleaza-l si vezi ce scrie la mainboard in sectiunea model si imi spui si te ajut.