| HardCore7750 a întrebat:

Salut, am un difuzor, si o mufa jack, le-am legat si il bag la telefon, merge, dar se aude incet (bassul e super), nu stiti cum il fac sa se auda mai tare? ii trebuie curent sau ce?
Dau funda la cine ma ajuta sa rezolv problema
PS. am pus si boxele de la pc care sunt pe priza si se aude pana in drum
Toate cele bune

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Iti trebuie un amplificator, semnalul audio scos de telefon nu e suficient de puternic. Boxele de la PC au amplificator intern.

| HardCore7750 explică (pentru antimulte):

Si nu stii cum as putea face unul? vreau sa faca asta pentru bass
sa aiba bassul mai tare

| neutrino a răspuns:

Un difuzor este caracterizat printre altele, de puterea electrica. Telefonul nu elibereaza o putere suficient de mare pentru boxele tale. Pentru auditia dorita de tine, este nevoie, intre telefon si boxe, de un amplificator audio.

| HardCore7750 explică:

Deci un curent mai puternic? am incercat cu baterie de aia mica de telecomanda dar nu merge