| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, am un iPhone nou cu garantie si am o problema la el, uneori cand apelez sau sunt apelat mi se aude doar un vajait si nu il mai aud pe cel care ma suna. Ati patit si stiti daca e problema de soft sau hard? Daca il trimit la reparat in garantie nu am ce alt telefon sa tin pana imi vine. Multumesc

2 răspunsuri:
| Florin0012 a răspuns:

Vezi că pe partea stânga are un buton poate l-ai pus pe stop sunet. Dă butonul acela în sus și vezi încearcă sa te suni de pe alt telefon și vezi dacă îți suna. Dacă nu du-te în setări și puneți alta sonerie să sune ca ton de apel.

| AndreiMihaiLNM explică (pentru Florin0012):

Nici in timpul apelului nu aud, e doar un vajait uneori