| Flacără0000 a întrebat:

Salut, am un iphone x si sanatatea bateriei este la 81%, si as vrea sa stiu daca o sa imi schimb bateria cu una noua, o sa imi arate acolo in setari la baterie tot 81% sau o sa arate 100%

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Bani irositi. Daca pui alta baterie o sa te tina exact cat te tine si asta ce o ai acum.
Garantat, raspuns dat de cei de la serviceul din magazinle Apple.

| Frank51 a răspuns:

Am schimbat eu așa la iPhone 6s și 7, ambele erau peste 80%, după schimbare nu am observat nicio diferență, ba chiar parcă ținea mai puțin.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca mergi la ei la service si iti pun ei una noua, o sa iti arate 100%. Faza e ca la 81% e inca ok, nu vad de ce ai dar atatia bani sa o schimbi.

| UserRo10 a răspuns:

Daca e originala bateria o sa arate 100% dupa calibrare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa lasi bateria asta sa se descarce complet, sa o schimbi, sa incarci complet si sa lasi pana se descarca complet si sa incarci o a doua oara ca sa fie totu ok sa estimeze capacitatea. Cine repara stie

| literallythesamebruh a răspuns:

Sănătatea bateriei va urca la 100%, dar în utilizarea zilnică nu vei simți nicio diferență semnificativă la screen-on-time. Lasă bateria pe care-o ai acum să își facă treaba în continuare pentru că nu are rost să o schimbi.