| Anonimity a întrebat:

Am un laptop Acer aspire e1-571g si de la o vreme merge 5 minute si apoi se blocheaza. Efectiv nu mai merge absolut nimic.I-am schimbat windowsul si tot asa face. Tin sa precizez ca il deti de un an si jumatate. Astazi am incercat din nou sa ii pun windows 7 si am observat ca dupa ce am formatat si sters toate partitiile spatiul nealocat era de 465 gb iar hddul meu este de 500 gb. Spatiul sistemului este de doar 100 mb. Credeti ca e normal sa am doar 465 gb?
Se poate ca restul de 35 sa fie ocupat de virusi si alte programe daunatoare? Daca da cum pot sa il formatez total si sa il aduc la 500? Dau funda. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Spamy a răspuns:

E normal sa ai un spatiu mai mic pe HDD decat scrie pentru ca o anumita portiune trebuie sa ramana permanent libera(nu stiu exact motivul) insa e ok stai linistit.

| Anonimity explică (pentru Spamy):

Deci ar trebui sa fie de la ram sau procesor?

| Spamy a răspuns (pentru Anonimity):

Cel mai probabil este spatiu alocatpentru stocare de fisiere de system si alte lucruri din astea dar nu stiu sigur exact cum sta treaba. Cauta pe google pentru mai multe detalii.