| Dracoblue a întrebat:

Am un laptop Acer aspire one AO722 cu amd dual core 1ghz, 1mb cache, 4gb ram sdram, si placa video amd radon hd 6290 256mb pe 128bit. Problema este ca windows-ul trebuie sa il pun pe 32 bit sau 64? adica merge mai repede la jocuri pe 32 bit? sau64? eu am pe 64 si la jocuri slabe imi merge greu (joc dota 2, totul off, si detail low, render quality 1\5, vreo 18fps, si crossfire totul low vreo 35fps. Am vazut la alt laptop (Samsung cu Intel dual core b820, 2gb ram si placa integrata Intel hd de vreo 760mb in dxdiag) si mergea mult mai bine decat laptopul meu. Idei de ce nu merge mai bine?

2 răspunsuri:
| XxAnonimuXx a răspuns:

E slab laptopu mai bine iti cumparai mai performant

| DuduRadu a răspuns:

Ai 4gb ram pe el deci ai nevoie de os pe 64 de biti altfel nu o sa iti citeasca toti ramii.Dar ai procesorul cam slab la el.